Recenzja, której nie było

Banasiak
/
Tytuł berlińskiej wystawy Roberta Kuśmirowskiego.

Wyjazd do Berlina miał zaowocować tryptykiem: dwoma rozmowami i recenzją. Wyszło z tego dwa i pół tekstu, bo napisanie relacji z najnowszej wystawy Roberta Kuśmirowskiego okazało się zadaniem ponad moje siły.


Do lektury całości zapraszam na strony Obiegu.pl.

Komentarze (17)

stachyr

że co?

mr. T

Brawo. Gratuluję odwagi.

Moim zdaniem ten tekst to bardzo istotny moment. Cieszę się tym bardziej, że niejako potwierdza moją tezę ;) , że o dobrej sztuce (lub też, jezeli przyjemiemy ze nie ma dobrej i złej sztuki a tylko sztuka i niesztuka - o sztuce) nie ma sensu za dużo mówić.

"On i tak zrobi swoje, a my możemy tylko i aż towarzyszyć mu stojąc z boczku i oglądając kolejne prace." Dookładnie tak.

pozdrawiam

Anonimowy

No to pan Kuba zostaje bez roboty.

mr. T

ja myśle że pan Kuba zostanie bez roboty dopiero jak zakończy krucjatę i wypleni całą złą sztukę/niesztukę;)

Krytykant

A:

;-)

Anonimowy

Zajrzałem do Przekroju - jakie hity obstawiasz (prorokujesz) w 2008 r. I co widzę wystawa Marzeny Nowak w artpolu - skąd ta pewność? Artystka miała świetny dyplom, potem na wystawie uczniów Tarasewicza w Zachęcie - pokazała słaby film. Potem zniknęła - skąd pewność, że będzie to wielki come back? Dlaczego wydarzeniem będzie to, że Ł. Gorczyca w filii Rastra - galerii Czarnej pokaże za pół roku swoją kolekcję, a nie jest to, że Krzysztof Musiał w swojej galerii Atak - pokazuje w częściach (Figuracje, Abstrakcje) swoje zbiory powojenne - (m.in. Wróblewski, Bałka, Stażewski, Krasiński). Uzasadnij jakimi kryteriami kierowałeś się obstawiając te hity in spe, bo zbyt często się słyszy, że to tylko lansowanie kilku kumpli. Co uchodzi na prywatnym blogu, ale w tygodniku, który liczy na twoją obiektywność, już nie.

Krytykant

Chyba mamy inne wydania... W moim stoi, że wystawę MN zapowiada FAIT. Co więcej, nie piszę, że to będzie "wielki comes back". Niemniej własnie z racji "ciszy" MN wydało mi się to intrygujące.

Co do insynuacji typu "lansowanie kilku kumpli", to proszę łaskawie dać pokój - mało to samczne, ale przede wszystkim do bólu jałowe. Uczciwośc każe chyba napisac, że wymieniam m.in. Tuymansa, Barneya, Tobisa, Kobro, Krasińskiego, Zielińskiego, Sasnala, Rajkowska, Żmijewskiego, wystawy zbiorowe i więcej. Sami kumple.

Błagam o inny poziom dyskusji. spiskowe teorie już tu przerabialiśmy.

Pozdrowienia

K

PS. Dlaczego kolekcja ŁG będzie moim zdnaiem ciekawsza od kolekcji p. Musiała? Z tak wielu powodów, że nie wierzę, by nie dostrzegał/a Pan/i żadnego.

Anonimowy

Mam to samo wrażenie co do Przekroju. Pewnie, że są inne wydarzenia -no jasne, że jest Tuymans, Barney, biennale w Berlinie itd, te nie dziwią. A poza tym stały zestaw (Nowak rzeczywiście w Fait, ale Artpol też jest). I te w tamtym otoczeniu zaskakują. A pana wypowiedź - o tym, dlaczego kolekcja Gorczycy lepsza niż Musiała - mnie też ciekawi. Zwłaszcza, że nie znam kolekcji Gorczycy.

Anonimowy

Niezły argument: wobec zarzutu, że krytykant lansuje kumpli - zauważa, że ...nie tylko - przecież wymienił również naprawdę ważne wydarzenia ;).

Znamy taki poziom rozmów z telewizora: "czemu powołał pan na stanowisko wiceprezesa państwowego przedsiębiorstwa kolegę, bez odpowiednich kwalifikacji?" - "to pytanie do bólu jałowe - poza tym uczciwość nakazuje powiedzieć, że na stanowisko prezesa powołałem kogoś kompetentnego, nie będę więc odpowiadał, bo to poniżej mojego poziomu"

Krytykant

Czyli jednak będziemy to wałkować... Jednak nie - ja podziękuję. Nie wiem co tam powienienem umieścić, aby zadowolić malkontentów. Prosze tkac nici powiązań i kreślić zasięg koterii - ja pasuję.

Co do kolekcji ŁG - sam sobie Pan/i odpowiedział/a.

najlepszego!

K

PS. Skąd Państwo znają moich kumpli??!!

stachyr

ja nie znam :)

Anonimowy

hahahahaahahah. najpierw komentatorzy ządają programu pozytynwgo. a jak jakis jego zalążek sie pojawi to wtedy zarzuty ze lansuje kumpli ;)

Anonimowy

poza blogiem to krytykant zawsze byl lagodny - np. pozytywna recenzja badziewia adacha w csw...

Anonimowy

hym? ja sobie nie przypominam, a ciekaw jestem, jest to gdzies w necie?

Krytykant

ja juz się pogodziłem, że Państwa nigdy nie zadowolę... a jesli recenzja Adacha w A&B była pozytywna, to ja juz nic nie rozumiem...

serdeczności

K

Anonimowy

"na powaznie i na ostro" - to dobry tekst

ale jeszcze niewidzialem tu

jazdy na ostro!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!czy się mylę?

Anonimowy

ciekaw jestem komentarza do nominacji Polityki Pasz Pana Kuby.

dziwne zestawienie Burska Kurak Rajko ..od czapy.jak Kubo to oceniasz?czy te 3 osoby mozna mierzyc te samą miarką?